6 důvodů, proč si zamilovat kokosovou vodu

Blahodárné účinky pití kokosové vody

 

Cože?? Kokos??Fuuuuuj, bleeeeeee:-)

Ještě donedávna jsem kokos neměla ráda. A teď už vím proč. Protože ta tvrdá věc, co se u nás v republice prezentuje jako kokos, sice kokos je, ale většinou pěkně starý. Ale naštěstí jsem objevila ten lahodný, mladý a zdravý kokos a úplně mi učaroval:-)

Poprvé jsem ho pila na Garden food festivalu v Ostravě a nemohla jsem se nabažit. Bohužel není bezedný:-) Dobrá zpráva ale je, že jeho dužnina se dá vydlabat a je to opravdu božská mana, doporučuji vyzkoušet:-)

A tak jsem pátrala, kde se tyto skvosty dají koupit běžně a hurá, existuje eshop, kde si ho můžete koupit kdykoli. Parta nadšenců ho začala dovážet i k nám do ČR  a to je moc dobře.

Když jsem byla za bráchou v Londýně, zjistila jsem, že se dá tento lahodný mok koupit i balený a chutná stejně. Není nijak chemicky upravovaný a je to čistá kokosová voda. Bohužel se tato značka nedá koupit u nás v republice, tak si ho nechávám vozit kdykoli sem má brácha cestu:-)

 

 

A možná se ptáš…….. jaký je rozdíl mezi kokosovou vodou s kokosovým mlékem?

Rozdíl je v tom, že kokosovou vodu najdeš uvnitř mladého zeleného kokosu. Voda má mírně nasládlou chuť a je nízkokalorická – na rozdíl od kokosového mléka, které se lisuje z dužiny již zralého hnědého kokosu, používá se k vaření a má o poznání více kalorií.

Chceš-li zhubnout pár kilo, dej si mladý kokos:-)

Pojďme se ale mrknout na těch 6 důvodů, proč vlastně pít kokosovou vodu.

  • Kokosová voda je plná vitaminů a minerálů.Obsahuje zejména :draslík, sodík, hořčík, mangan, vitamin C, vitaminy skupiny B, enzymy.
  • Při pravidelném pití pomáhá odstraňovat z těla toxiny a látky, které naše tělo zatěžují. Pomáhá dokonce lidem trpícím na migrény – snižuje počet a intenzitu migrenosních záchvatů.
  • Tím, že kokosová voda obsahuje spoustu minerálů a cenných látek, pomáhá při fyzickém vyčerpání a chronické únavě. Nejen, že umí tělo osvobodit od nežádoucích toxinů, ale umí zároveň dodat i potřebné látky. Pravidelné popíjení této zázračné tekutiny zlepšuje kvalitu kůže, vlasů a nehtů.
  • Látky v kokosové vodě umí zpomalovat proces stárnutí a mají protinádorové účinky. Obsahuje totiž hormon kinetin, který byl nalezen v buňkách mladých rostlin a umožňuje jejich množení.
  • Čerstvá kokosová voda se může podávat dokonce i novorozencům, protože má podobné látky (např. kyselinu laurovou), které se vyskytují i v mateřském mléce. Kokosová voda má složení podobné krevní plazmě! I proto dokáže  regulovat tělesnou teplotu při horečnatých stavech.
  • Sportovci pozor! Teď něco pro vás! Obsahuje velké množství minerálů, která ztrácíš pocením. Tvé tělo potřebuje doplňovat nejen čistou vodu, ale také ony minerály, které přirozeně potem ztrácí. Proto sportovci pijí iontové nápoje. Zkus příště po běhu či cvičení doplnit přírodní minerály a vodu v jednom a dát si mladý kokos. Na rozdíl od uměle vyrobených iontových nápojů nedráždí žaludek. Příroda ví, co dělá:-)

Pro příklad: v každých 100 ml kokosové vody je asi

  • 294 mg drasíku ve srovnání s 117mg v běžném energetickém nápoji
  • jen 5mg cukru ve srovnání s 25mg v energetických nápojích a asi
  • 118mg chloridů ve srovnání s jen 39mg
  • ideální množství sodíku – 25mg, narozdíl od energetických nápojů, kde je množství příliš vysoké, až 200mg.

Tak co? Dáme si? Já teda určitě:-) Dobrou chuť!

Jestli se ti líbí tento článek a dozvěděl jsi se něco nového, dej mi klidně like na FB a nebo víš co……….rovnou ho sdílej s ostatními přáteli:-)

S láskou Renča

Zdroje:

https://doktorkafit.cz/proc-bude-vase-telo-milovat-kokosovou-vodu/

https://www.mladykokos.cz/

Odkazy na stránky, kde se dá sehnat kvalitní kokosová voda:

https://www.mladykokos.cz/

http://www.purecoco.cz/

https://www.cyto.cz/

 

 

Renáta Nováková
Jsem to prostě já.... Nadšeně propaguji zdravý životní styl, nedržím žádnou dietu, sportuji tak, aby mě to bavilo a přiměřeně svému věku, dělám jenom ty věci, které považuji za správné, snažím se lidem říkat pravdu, i když je to někdy nepříjemné, nesnáším přetvářku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů najdete zde: http://rencanovakova.cz/gdpr/