Je čas se zastavit

Čas nezastavíš, ale sebe můžeš.

V této hektické době je čas se zastavit. Coronavirus řádí všude ve světě a říká nám….pojďme se zastavit a zrekapitulovat svůj život.

Pro mě osobně to znamená, uchýlit se v bezpečí domova a přemýšlet nad tím, co se mi v životě stalo a děje.

Proč to tak bylo?

Na to už znám odpověď:-) Protože to tak mělo být.

Nic se neděje náhodou.

Pro mě je čas domácí karantény požehnáním.

Uvědomuji si, že od roku 2015, kdy jsem poprvé zkusila očistnou kůru a vydala se na cestu osobního rozvoje, jsem se strašně změnila. Už nejsem ta holka, žena, co jsem bývala předtím. Jsem mnohem silnější a zárověň zranitelnější.

Přemýšlím nad tím každý den…….v okamžiku, kdy jsem si myslela, že život už nemůže být lepší, se všechno zhroutilo jak domeček z karet. Pokud jsi na mých stránkách poprvé, nejdříve si přečti můj článek zde >>>

Teď už asi chápeš, co jsem tím myslela….ze dne na den se ze mě stala vdova a musela jsem se postarat o dceru, celý dům a zahradu, psa.

Od 14.února 2019 jsem se v podstatě nezastavila, pokud nepočítám spánek v noci. Každé ráno vstanu, jedu do práce, odpoledne vyřizuji nutné věci, mám schůzky s klienty nebo si domlouvám další, pořád v poklusu. Víkendy trávím aktivně, většinou sportem, procházky se psem, setkávání se s přáteli, vlastně pořád něco dělám.

Mám na stole asi 8 knih, které si chci přečíst, nastudovat. Nemám na ně čas:-(. A to je pro mě hrozně smutné.

Teď je právě ta příležitost se zastavit, odpočívat, přečíst si ty knihy, dokonce bych se mohla podívat i na nějaký film.

Zrovna včera mi kamarádka poslala jeden tip na film a já jsem ho dokonce viděla celý. Ti co mě znají, se teď smějí, protože jsem známá tím, že nevydržím sedět na zadku a koukat na celý film. Ale musím říct, že tenhle mě fakt zaujal.

Jmenuje se Pokojný bojovník a můžete se na něj podívat na odkazu zde >>>

Co je teda mým vzkazem pro tuto chvíli?

Zastav se a zamysli, co máš rád a neděláš to, co jsi chtěl udělat a ještě jsi to neudělal….protože jsi neměl čas…..Zavolej třeba rodičům, přátelům, které jsi dlouho neviděl a nemůžeš je navštívit.

Přečti si knihu, časopis, článek na internetu, který sis někde poznačil, že si ho chceš přečíst.

Jdi se projít do lesa, ale zkus si vybrat takové místo, kde nepotkáš moc lidí, obejmi strom, poděkuj přírodě za všechny dary, omluv se jí, že se k ní chováme nehezky.

Můžeš třeba skládat puzzle, začít šít, háčkovat, plést….je toho spousta, co můžeš dělat, teď je ta doba, kdy je na to konečně čas:-)

S láskou Renča

Renáta Nováková
Jsem to prostě já.... Nadšeně propaguji zdravý životní styl, nedržím žádnou dietu, sportuji tak, aby mě to bavilo a přiměřeně svému věku, dělám jenom ty věci, které považuji za správné, snažím se lidem říkat pravdu, i když je to někdy nepříjemné, nesnáším přetvářku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů najdete zde: http://rencanovakova.cz/gdpr/