Nakopnutí nebo regenerace ještě před Vánoci?

Když mi před necelými dvěma lety zemřel manžel na náhlou srdeční příhodu a já už nemohla nic dělat, slíbila jsem si, že budu pomáhat alespoň těm, kteří jsou ještě živí.

Nevěděla jsem ale, jak na to a v první řadě jsem musela pomoci sama sobě.

Dva měsíce poté jsem se seznámila s Bemerem a zapadlo to do sebe jako puzzle a mě se v hlavě rozsvítilo. Jela jsem tenkrát z přednášky z Prahy a hlavou mi běželo tisíce myšlenek.

Jak to, že to lidi neví? Proč se o tom nikde nepíše a nemluví?

Kamarádi mi říkali, jak se to mohlo stát, takový to byl sportovec. No jo, ale oni nevěděli, co ho trápilo, jak moc se utápěl v depresích a úzkostech, jaký měl špatný denní režim, protože celý život pracoval na střídavé směny. Jak se stravoval, jak moc kouřil a pil moře piva už od útlého věku.

Já jsem s ním byla 24 let, strávili jsme spolu hezké i špatné období, zrekonstruovali jsme spolu dům po jeho babičce, strávili těžkou fyzickou prací mraky hodin….a to všechno přispívalo k jeho zdravotnímu stavu.

Skoro nikdy si na nic nestěžoval, možná měl potíže a bolesti už dlouho, ale nemluvil o tom.

Věděli jste, že infarkt vzniká 10-15 let, než se opravdu stane?

Já jsem to dříve nevěděla a teď, když to vím, dává mi velký smysl používat Bemer každý den, abych byla v pohodě. Protože stres, špatné jídlo, alkohol, cigarety, to jsou nejčastější příčiny vzniku infarktu myokardu. A to není zdaleka všechno. Minimálně zmíním také psychosomatické příčiny.

Bemer mě zachránil od antidepresiv a psychiatrů, vždycky, když je mi úzko nebo řeším nějakou bolest, lehám si na matraci, zapínám regenerační program a 20 minut odpočívám. Bemer tak pracuje za mě a uvolňuje moje stresem stažené svaly.

Od té doby, co jsem jela tenkrát z té osudové přednášky v Praze, uběhlo hodně času a já jsem stále více zamilovaná do Bemeru a práce s ním spojené. Pracuju denně s příjemnými lidmi a i v této době, kdy se nesmíme moc potkávat, jsme spolu ve spojení alespoň přes sociální sítě.

Cesta k lepšímu životu vede přes Bemer. Třeba tím někomu zachráníte život.

Co třeba se přidat k naší velké Bemerfamily?

Máme velké srdce a vítáme každého, kdo chce pracovat a rozvíjet se:-).

Renáta Nováková
Jsem to prostě já.... Nadšeně propaguji zdravý životní styl, nedržím žádnou dietu, sportuji tak, aby mě to bavilo a přiměřeně svému věku, dělám jenom ty věci, které považuji za správné, snažím se lidem říkat pravdu, i když je to někdy nepříjemné, nesnáším přetvářku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů najdete zde: http://rencanovakova.cz/gdpr/