Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok 2019

Poslední měsíce jsou pro naši rodinu opravdu hektické a já jsem šťastná. 

  • baví mě, když se něco děje
  • baví mě pořád něco dělat
  • baví mě, když za sebou vidím kus práce

Jak dokončujeme stavební práce na novém pokoji, který si po Novém roce povýším na poradnu:-), tak jsem si s hrůzou uvědomila, že budou za chvíli Vánoce a já nemám jedinou připomínku, že to tak je.

Naštěstí mám milující maminku, která mě vytáhla z bryndy a udělala mi alespoň vánoční věnec a nějaké ozdoby na stěnu.

Tak jsem týden před Vánoci připravena a těším se, až se zase sleze celá rodina u nás a bude vánoční pohoda.

Možná vás zajímá, co je u nás na Štědrý den k večeři……jelikož u našeho štědrovečerního stolu je nás více, máme i více druhů jídla. Kromě mě, mého muže a dcery  ( možná bude pod stolem náš pes) přijde moje mamka a přivdaný taťka Lumír:-). Přijede taky můj brácha z Londýna a jeho žena Yoko.

Máme klasický bramborový salát, jenom místo části majonézy dávám zakysanou smetanu, je pak lépe stravitelný. Místo kapra bude letos asi losos nebo pražma královská protože kapra nikdo moc nemusí. Část rodiny nejí ale ryby, takže jednou ročně se hecnu:-) a udělám klasické vepřové řízky.

No a protože bráchova žena je Japonka a ještě k tomu vegetariánka ( nejí dokonce ani ryby), tak ještě připravuju buď smažený celer nebo brokolici. Jako zákusek pak máme krevetky na másle.

Prostě klasická česká rodina:-)

Jsem pro, aby si každý dal to, na co má chuť a kolik toho snese. Já osobně jím pořád stejně a jestli tě zajímá, jak to mám s cukrovím, tak já nepeču. Občas si zobnu toho, co donese mamka nebo když jdeme na návštěvu, tak třeba zkusím, jaké to mají jinde. Ale obecně sladké moc nemusím.  

A moje přání do roku 2019?

 
Mějte se hrozně moc rádi, plňte si svoje sny a užívejte si života! 

S láskou Renča

Renáta Nováková
Jsem to prostě já.... Nadšeně propaguji zdravý životní styl, nedržím žádnou dietu, sportuji tak, aby mě to bavilo a přiměřeně svému věku, dělám jenom ty věci, které považuji za správné, snažím se lidem říkat pravdu, i když je to někdy nepříjemné, nesnáším přetvářku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů najdete zde: http://rencanovakova.cz/gdpr/